DERS ÇALIŞMA KAMPLARI

Öğrenciler beraber öğrenirler. Öğrenmenin büyük bir kısmı akran öğrenme ile gerçekleşir. Öğrenmenin gerçekleşmesi için öğrencinin akranları ile öğrenme ortamlarına ihtiyacı vardır.

Gerçek Eğitim Kurumları akran öğrenmenin öneminin farkında olarak eğitim faaliyetleri planlar. Öğrenciler ders faaliyetleri yanında beraber ders çalışma ortamında bulunduklarında daha etkili öğrenmektedirler. Akranları ile öğrenme faaliyeti öğrenilenlerin pekiştirilmesinde büyük katkı sağlar. Bu bilinçle Gerçek Eğitim kurumlarında ara dönem tatillerinde ve sömestri tatilinde ders çalışma kampları düzenlenir. Sömestri dönemi çalışmasının öğrencilerin 24 saat beraber vakit geçirmesine imkân sağlamak için mümkün mertebe şehir dışında gerçekleştirilir. Kurumun çalışma salonu sürekli olarak öğrencilerin ders çalışmalarına fırsat verecek şekilde planlanır. Öğrencinin kurumda ders dışı zamanlarda da beraber ders çalışacakları ortamlar oluşturulur. Ara tatilde öğrencilerin kurumda beraber ders çalışacakları şekilde ders çalışma kampları düzenlenir. Deneme sınavlarının yanı sıra öğrencilerin akranları ile öğrenme ortamı oluşturmaları sağlanır.

On birinci sınıftan on ikinci sınıfa geçen öğrenciler için Haziran-Temmuz aylarında 8/10 hafta süren yaz kampları düzenlenir. TYT Konularının ve bazı AYT konularının işlenildiği bu yaz kampı programında öğrencilerin alt sınıflardaki eksik konularını tamamlamaları etmeleri için çalışmalar yürütülür.  Öğrencilerin alt yapısının güçlendirildiği yaz kampları öğrenci başarısına doğrudan tesir eden ve öğrencinin üzerindeki baskının azalmasına vesile olan etkili faaliyetlerdir.

Öğrenci en güzel akranları ile bütünleşik eğitim faaliyetleri ile öğrenebilir. Bunu da en iyi şekilde Gerçek Eğitim Kurumlarında bulur.

Gerçek Dershane

Öğrenci koçluğundan kişisel gelişime, temel bilimlerden güncel teknolojiye kadar birçok alanda öğrencinin gelişimine katkı sağlayarak, onları geleceğe hazırlıyoruz. Gerçek Dershane bireyleri; başarıyı misyon, disiplinli çalışmayı ise vizyon edinmiş bireyler olarak geleceğe hazırlanmaktadır.

Adres

Atatürk Bulvarı Gama İş Merkezi Kat:7 No:34-37 Kızılay / Ankara

Her Hakkımız Saklıdır.