ETÜT HİZMETLERİ

Tam Öğrenme modeli Gerçek Eğitim kurumlarının merkezine koyduğu önemli bir öğrenme kavramıdır. Bu yaklaşımı desteklemek adına öğrenmenin gerçekleşmesi için gerekli durumlarda etüt hizmeti verilir.

Öğrenme sarmal bir yapı gösterdiği için bir konuyu iyice öğrenemeyen öğrenci diğer konuyu da öğrenmekte zorlanacaktır. Öğrenci için en büyük açmazlardan biri de öğrenemediğinin farkında olmayışıdır. Gerçek Eğitim kurumlarında öğrenci sürekli olarak öğrenmenin gerçekleşip gerçekleşmediğine dair olarak ölçülür. Kazanım esaslı öğrenmede problem teşkil eden bölümler uzmanlar tarafından tespit edilir. Öğrenmenin tamamlanması adına ödev vermenin yanında Rehberlik uzmanı tarafından öğrenciye eksiği görülen yerde etüt alması için gerekli düzenlemeler yapılır. Öğrencinin etüt aldıktan sonra da öğrenmeyi gerçekleştirip gerçekleştirmediği ölçülür, öğrenme gerçekleşinceye kadar etüt hizmeti yenilenir. İhtiyacının farkında olan öğrencinin Rehberlik uzmanına başvurması durumunda da öğrenciye etüt hizmeti verilir. Öğrenciler çözemedikleri sorulara dair olarak her an ders öğretmenlerine başvurabilirler. Öğretmenler kısa zaman aralıklarında öğrencilerin çözemedikleri soruları çözer, öğrencilerin yol ve yöntemi kavramasını pekiştirirler.

Öğrenemeyen birey yoktur. Kendine özgü doğru öğrenme yöntemi ile her birey öğrenir.

Gerçek Dershane

Öğrenci koçluğundan kişisel gelişime, temel bilimlerden güncel teknolojiye kadar birçok alanda öğrencinin gelişimine katkı sağlayarak, onları geleceğe hazırlıyoruz. Gerçek Dershane bireyleri; başarıyı misyon, disiplinli çalışmayı ise vizyon edinmiş bireyler olarak geleceğe hazırlanmaktadır.

Adres

Atatürk Bulvarı Gama İş Merkezi Kat:7 No:34-37 Kızılay / Ankara

Her Hakkımız Saklıdır.