ÖĞRENCİ KOÇLUĞU

Her insan parmak izi kadar özeldir ve her bireyin beklentisi ve ihtiyaçları başkadır. Doğru anahtar bulunduğunda tüm kilitler açılır. Her öğrenciye yakın ilgi ve her öğrenciyle birebir çalışma metodu Gerçek Eğitim Kurumlarının temel düsturudur.

Öğrencilerin en büyük beklentileri kendilerini yönlendirebilecek bir uzmanın sürekli ilgisidir. Başarmanın en önemli etmenlerinden biri çok çalışmanın yanında doğru çalışmaktır. Doğru çalışma gerçekleşmediği zaman öğrencinin ortaya koyduğu performans da doğru kanala yönelmediği için başarıya dönüşmeyecektir. Gerçek Eğitim Kurumları her öğrencinin ihtiyacını karşılayacak yeterli sayıda uzman ekip ile çalışır. Öğrencinin kalabalıklar içinde kaybolmasına mani olacak şekilde az öğrenci ile butik bir eğitim hizmeti verir. Öğrencinin eksikleri çeşitli ölçme araçları ile ölçülür, ihtiyaç duyduğu alanda ödevler verilir ve haftalık periyotla kontrolü sağlanır. Öğrencinin sınav başarıları arşivlenir ve sürekli değerlendirilir. Aylık periyotlarla her öğrenci velisi ile telefonla veya yüz yüze uzmanlarca görüşme gerçekleştirilir, öğrencinin ihtiyaçları analiz edilir, etüt veya ilave ödev verilmesi yöntemleri ile yeniden öğrenme stratejisi izlenir. Tekrar kontrol ile tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanır. Öğrencinin bir konuyu öğrenmeden geçmesine fırsat verilmez. Öğrencinin doğrudan bağlı olduğu Rehberlik uzmanı vardır ve öğrencinin akademik başarısı yanında duygusal gelişimi de sürekli izlenir. Haftalık, aylık ve dönemlik raporlar oluşturulur ve öğrenci ile velisi ile paylaşılır. Her çocuğun özel olduğu, ihtiyaç ve beklentilerinin farklı olduğu her an gözetilir. Her öğrenci için farklı programlar uygulanır. Rehberlik uzmanı tarafından öğrenci için önem arz eden alan seçimi, üniversite bölüm seçimi, meslek seçimi gibi konularda öğrenciye özel destek verilir.

Her birey özeldir, bireyin kendi içine yolculuğu bu özel oluşunun bilinci ile mümkündür. Gerçek Eğitim Kurumlarında her öğrencinin içine doğru yürüttüğü bu yolculuk eğitim koçluğu ile desteklenir.

Gerçek Dershane

Öğrenci koçluğundan kişisel gelişime, temel bilimlerden güncel teknolojiye kadar birçok alanda öğrencinin gelişimine katkı sağlayarak, onları geleceğe hazırlıyoruz. Gerçek Dershane bireyleri; başarıyı misyon, disiplinli çalışmayı ise vizyon edinmiş bireyler olarak geleceğe hazırlanmaktadır.

Adres

Atatürk Bulvarı Gama İş Merkezi Kat:7 No:34-37 Kızılay / Ankara

Her Hakkımız Saklıdır.